1
2
3
4
5
Lorem ipsum dolor sit amet. ...

Aktualności i wydarzenia

Zmiana organizacji pracy biura OZHK Rzeszów

 OKRĘGOWY ZWIĄZEK HODOWCÓW KONI W RZESZOWIE INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z ROZPRZESTRZENIAJĄCĄ SIĘ NADAL EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA I ROSNĄCYM RYZYKIEM ZAKAŻENIA  W TROSCE O ZDROWIE PAŃSTWA I PRACOWNIKÓW  NASZEGO ZWIAZKU PROSIMY OGRANICZYĆ

Czytany 378 razy

Konie Śląskie-Historia Powstania Rasy

Czytany 15 razy

Zasadnicze próby dzielności koni rasy hc w sezonie 2021

Okręgowy Związek Hodowców Konie w Rzeszowie informuje, że na terenie okręgu w sezonie 2021 zaplanowane zostały Zasadnicze Wierzchowe Próby Dzielności koni rasy huculskiej w następujących terminach:

5 czerwiec 2021 (sobota) - Chorzów-Śmidowa k/Jarosławia

21 sierpień 2021 (sobota) - Chorzów-Śmidowa k/Jarosławia

28 sierpień 2021 (sobota) - Rudawka Rymanowska

Czytany 12 razy

Odwołanie Pokazu Ogierów w Wierzawicach

Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie informuje, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną  odwołany zostaje Pokaz Hodowlany Ogierów, który miał odbyć się dn. 17.04.2021 w Ośrodku Jeździeckim "EQUISTRO" w Wierzawicach.

Czytany 16 razy

Zakup młodych ogierków POZG ras m i wlkp do treningu zaprzęgowego

OZHK Rzeszów zaprasza do zapoznania się z regulaminem kwalifikacji młodych ogierków ras małopolskiej i wielkopolskiej rocznika 2019, spełniających warunki programu ochrony zasobów genetycznych. Ogierki w ramach projektu realizowanego pod nazwą „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej metody przygotowania i przeprowadzenia oceny wartości użytkowej ogierów rasy wielkopolskiej i małopolskiej w warunkach stacjonarnych” zostaną zakupione przez Instytut Zootechniki PIB z przeznaczeniem do dalszego odchowu oraz treningu stacjonarnego i próby zaprzęgowej w 2022 r.

Czytany 33 razy

Życzenia Świąteczne

Czytany 44 razy

Rejestr Ogierów na 2021r.

Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie informuje wszystkich hodowców i miłośników koni, że wydany został Rejestr Ogierów wpisanych do Ksiąg i Rejestrów Hodowlanych w roku 2021 na terenie województwa podkarpackiego.
Wszystkich zainteresowanych zakupem prosimy o kontakt z Biurem Związku pod nr. telefonu 17 852 74 94 lub drogą mailową pod adersem ozhkrzeszow@poczta.onet.pl.

Czytany 146 razy

Okręgowy Zwiazek Hodowców Koni w rzeszowie informuje wszystkich hodowców którzy złożyli wnioski o uczestnictwo w Programach Ochrony Zasobów Genetycznych Zwierząt, że zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 zamieszczonym, w ramach konsultacji publicznych, na stronie

Czytany 89 razy

Wiosenna kwalifikacja młodych ogierów rasy huculskiej w sezonie 2021

Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie informuje, iż zgodnie z ustaleniami Komisji Księgi Stadnej, wiosenna kwalifikacja młodych ogierów rasy huculskiej do wpisu do księgi stadnej odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2021 r. (czwartek) w Tarnowie (ośrodek Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, ul. Klikowska 304). Ocena ogierów planowana jest na godz. 11:00.

Czytany 77 razy

UWAGA ! Odwołanie Pokazu Ogierów w Wierzawicach

Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie informuje, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz rozprzestrzenianiem się herpeswirusa EHV-1 (pismo GIW w poprzedniej wiadomości w aktualnościach) odwołany zostaje Pokaz Hodowlany Ogierów, który miał odbyć się dn. 13.03.2021 w Ośrodku Jeździeckim "EQUISTRO" w Wierzawicach.
O nowym terminie pokazu prawdopodobnie kwietniowym poinformujemy w stosownym komunikacie.

Czytany 115 razy

Strony